Jääkiekon MM-kisat 2015 Otteluohjelma, Praha ja Ostrava 1-17.5.2015

[interaction id=”5555955440f2c57e0411214f”]

 

 

 

 

Perjantai 1.5.2015
17.15 Kanada-Latvia A (O2 Arena, Praha)
17.15 USA-Suomi B (CEZ Aréna, Ostrava)
21.15 Tshekki-Ruotsi A (O2 Arena, Praha)
21.15 Venäjä-Norja B (CEZ Aréna, Ostrava)

 

Lauantai 2.5.2015
13.15 Sveitsi-Itävalta A (O2 Arena, Praha)
13.15 Slovakia-Tanska B (CEZ Aréna, Ostrava)
17.15 Ranska-Saksa A (O2 Arena, Praha)
17.15 Valko-Venäjä-Slovenia B (CEZ Aréna, Ostrava)
21.15 Latvia-Tshekki A (O2 Arena, Praha)
21.15 Norja-USA B (CEZ Aréna, Ostrava)
Sunnuntai 3.5.2015
13.15 Itävalta-Ruotsi A (O2 Arena, Praha)
13.15 Venäjä-Slovenia B (CEZ Aréna, Ostrava)
17.15 Kanada-Saksa A (O2 Arena, Praha)
17.15 Valko-Venäjä-Slovakia B (CEZ Aréna, Ostrava)
21.15 Ranska-Sveitsi A (O2 Arena, Praha)
21.15 Tanska-Suomi B (CEZ Aréna, Ostrava)
Maanantai 4.5.2015
17.15 Latvia-Ruotsi A (O2 Arena, Praha)
17.15 Venäjä-USA B (CEZ Aréna, Ostrava)
21.15 Kanada-Tshekki A (O2 Arena, Praha)
21.15 Norja-Suomi B (CEZ Aréna, Ostrava)
Tiistai 5.5.2015
17.15 Sveitsi-Saksa A (O2 Arena, Praha)
17.15 Tanska-Valko-Venäjä B (CEZ Aréna, Ostrava)
21.15 Itävalta-Ranska A (O2 Arena, Praha)
21.15 Slovakia-Slovenia B (CEZ Aréna, Ostrava)
Keskiviikko 6.5.2015
17.15 Sveitsi-Latvia A (O2 Arena, Praha)
17.15 Venäjä-Tanska B (CEZ Aréna, Ostrava)
21.15 Ruotsi-Kanada A (O2 Arena, Praha)
21.15 Slovakia-Norja B (CEZ Aréna, Ostrava)
Torstai 7.5.2015
17.15 Tshekki-Ranska A (O2 Arena, Praha)
17.15 USA-Valko-Venäjä B (CEZ Aréna, Ostrava)
21.15 Ruotsi-Saksa A (O2 Arena, Praha)
21.15 Suomi-Slovenia B (CEZ Aréna, Ostrava)
Perjantai 8.5.2015
17.15 Tshekki-Itävalta A (O2 Arena, Praha)
17.15 Slovenia-Norja B (CEZ Aréna, Ostrava)
21.15 Saksa-Latvia A (O2 Arena, Praha)
21.15 USA-Tanska B (CEZ Aréna, Ostrava)
Lauantai 9.5.2015
13.15 Ranska-Kanada A (O2 Arena, Praha)
13.15 Valko-Venäjä-Venäjä B (CEZ Aréna, Ostrava)
17.15 Itävalta-Latvia A (O2 Arena, Praha)
17.15 Suomi-Slovakia B (CEZ Aréna, Ostrava)
21.15 Ruotsi-Sveitsi A (O2 Arena, Praha)
21.15 Tanska-Norja B (CEZ Aréna, Ostrava)
Sunnuntai 10.5.2015
17.15 Saksa-Tshekki A (O2 Arena, Praha)
17.15 Slovenia-USA B (CEZ Aréna, Ostrava)
21.15 Sveitsi-Kanada A (O2 Arena, Praha)
21.15 Slovakia-Venäjä B (CEZ Aréna, Ostrava)
Maanantai 11.5.2015
17.15 Saksa-Itävalta A (O2 Arena, Praha)
17.15 Suomi-Valko-Venäjä B (CEZ Aréna, Ostrava)
21.15 Ruotsi-Ranska A (O2 Arena, Praha)
21.15 Slovenia-Tanska B (CEZ Aréna, Ostrava)
Tiistai 12.5.2015
13.15 Kanada-Itävalta A (O2 Arena, Praha)
13.15 Norja-Valko-Venäjä B (CEZ Aréna, Ostrava)
17.15 Latvia-Ranska A (O2 Arena, Praha)
17.15 USA-Slovakia B (CEZ Aréna, Ostrava)
21.15 Tshekki-Sveitsi A (O2 Arena, Praha)
21.15 Suomi-Venäjä B (CEZ Aréna, Ostrava)

Pudotuspeliohjelma

Torstai 14.5.2015
16:15 USA – Sveitsi CEZ Aréna, Ostrava
17:15 Kanada- V-Venäjä O2 Arena, Praha
20:15 Ruotsi – Venäjä CEZ Aréna, Ostrava
21:15 Tsekki – Suomi O2 Arena, Praha
Lauantai 16.5.2015
16:15 Kanada – Tsekki O2 Arena, Praha
20:15 Usa – Venäjä O2 Arena, Praha
Sunnuntai 17.5.2015
17:15 Pronssiottelu O2 Arena, Praha
21:45 Loppuottelu O2 Arena, Praha

Katso myös:

Jääkiekon MM-kisat 2015  | Otteluohjelma | Pelaajat | Katso MM-otteluita | Tulospörssi 

Saksa | Itävalta | Norja | Ruotsi | Tanska | Suomi | Valko-Venäjä | Ranska
Tsekki | Kanada | Latvia | Slovenia | Slovakia | Sveitsi | Venäjä USA