Otteluohjelma - Koripallon MM-kisat 2014

KORIPALLON MM-KISOJEN OTTELUOHJELMA

Yle välittää kaikki Suomen ottelut TV2-kanavalla, Yle Areenassa sekä Yle Puheessa!

Yle televisioi myös finaaliottelun Suomen menestyksestä riippumatta.

——————————————————————

Tässä Ylen tulevat lähetysajat koripallon MM-kisoista:

Loppuottelu

Sunnuntaina 14. syyskuuta:
(klo 21.45 Yle TV2 tai Yle Fem ja yle.fi/areena ja klo 22 Yle Puhe)

——————————————————————

Koripallon MM-kisojen jatkopelien otteluohjelma

Neljännesvälierät

Lauantai 6.9.

USA-Meksiko (klo 16.00) — 86-63
Ranska-Kroatia (klo 18.00) — 69-64

Slovenia-Dominikaaninen tasavalta (klo 20.00) — 71-61
Espanja-Senegal (klo 22.00) — 89-56

Sunnuntai 7.9.

Liettua-Uusi-Seelanti (klo 16.00) — 71-76
Serbia-Kreikka (klo 18.00) — 90-72

Turkki-Australia (klo 20.00) — 65-64
Brasilia-Argentiina (klo 22.00) — 85-65

Puolivälierät

Tiistai 9.9.

Liettua – Turkki (klo 17.00) — 73-61
USA – Slovenia (klo 21.00) — 76-119

Keskiviikko 10.9.

Serbia – Brasilia (klo 18.00) — 84-56
Espanja – Ranska (klo 22.00) — 52-65

Välierät

Torstai 11.9.

USA – Liettua (klo 21.00) — 96-68

Perjantai 12.9.

Ranska – Serbia (klo 22.00) — 85-90

Pronssiottelu:

Lauantai 13.9. (klo 18.00) — Liettua – Ranska— 93-95

Loppuottelu: 

Sunnuntai 14.9. (klo 21.00) — USA – Serbia — 129-92

——————–

Koripallon MM-kisojen alkusarjan otteluohjelma

Alkusarja

Lauantaina 30.8.

Lohko A
Iran – Espanja
Egypti – Serbia
Ranska – Brasilia

Lohko B
Kroatia – Filippiinit
Kreikka – Senegal
Puerto Rico – Argentiina

Lohko C
Ukraina – Dominikaaninen tasavalta
Uusi-Seelanti – Turkki
USA – Suomi

Lohko D
Australia – Slovenia
Meksiko – Liettua
Angola – Korea

Sunnuntai 31.8.

Lohko A
Espanja – Egypti
Brasilia – Iran
Serbia – Ranska

Lohko B
Filippiinit – Kreikka
Argentiina – Kroatia
Senegal – Puerto Rico

Lohko C
Dominikaaninen tasavalta – Uusi-Seelanti
Suomi – Ukraina
Turkki – USA

Lohko D
Slovenia – Meksiko
Korea – Australia
Liettua – Angola

Maanantai 1.9.

Lohko A
Brasilia – Espanja
Ranska – Egypti
Iran – Serbia

Lohko B
Argentiina – Filippinit
Puerto Rico – Kreikka
Kroatia – Senegal

Tiistai 2.9.

Lohko C
Suomi – Dominikaaninen tasavalta
USA – Uusi-Seelanti
Ukraina – Turkki

Lohko D
Korea – Slovenia
Angola – Meksiko
Australia – Liettua

Keskiviikko 3.9.

Lohko A
Espanja – Ranska
Serbia – Brasilia
Egypti – Iran

Lohko B
Filippiinit – Puerto Rico
Senegal – Argentiina
Kreikka – Kroatia

Lohko C
Dominikaaninen tasavalta – USA
Turkki – Suomi
Uusi-Seelanti – Ukraina

Lohko D
Slovenia – Angola
Liettua – Korea
Meksiko – Australia

Torstai 4.9.

Lohko A
Serbia – Espanja
Iran – Ranska
Brasilia – Egypti

Lohko B
Senegal – Filippiinit
Kroatia – Puerto Rico
Argentiina – Kreikka

Lohko C
Turkki – Dominikaaninen tasavalta
Ukraina – USA
Suomi – Uusi-Seelanti

Lohko D
Liettua – Slovenia
Australia – Angola
Korea – Meksiko