- Veikkaussivut.Com »
- Vihjeet »
- Valioliiga: Chelsea – Arsenal kello 19:30 la 18.8.2018
Valioliiga: Chelsea - Arsenal kello 19:30 la 18.8.2018

Elokuu 17, 2018
Ensimmäisen kierroksen peleistä ei tähän peliin kannata vetää liian isoja johtopäätöksiä. Chelsea nappasi helpohkon voiton Huddersfieldistä ja Arsenal hävisi mestarisuosikki Manchester Citylle. Vaikka ottelun kertoimet ovat varsin vahvasti kotijoukkueelle, tässä matsissa voi olla se kuuluisa tasapelin paikka?
Arsenalin puolustuksesta puuttuu melkoisia kivenlohkareita ja tämä taitaakin olla tämän pelin kulminaatiopiste. Poissa kun ovat ainakin Sead Kolasinac ja Laurent Koscielny sekä ehkä myös Nacho Monreal. Ainsley Maitland-Niles loukkaantui myös edellisessä pelissä. Mutta on Arsenalin vaihtopenkki sen verran leveä, että korvaaja löytyy. Mutta riittääkö se Chelseaa vastaan?
Johdattavatko nämä maailmanmestarit Chelsean kotivoittoon?
Here it is! ??@nglkante and @_OlivierGiroud_ talk us through the #WorldCup! ??? https://t.co/Q564GH0NYI
Chelsealta pois on varmuudella Cesc Fabregas, Marco van Ginkel ja Isaiah Brown, vielä vinkin tekohetkellä ei ollut tiedossa onko Real Madridista lainalle tullut Mateo Kovacic pelikunnossa jo tähän otteluun. Nyt olisi ainakin oiva tilaisuus esitellä herra kotiyleisölle tositoimissa. Kepa ”Kerttu” Arrizabalaga pääsee näyttämään maalin suulla kykyjään nyt kotiyleisölle.
Chelsea (4-3-3)
Arrizabalaga – Alonso, Luiz, Rüdiger, Azpilicueta – Loftus-Cheek, Jorginho, Kante – Hazard, Morata, Pedro
Arsenal (4-3-3)
Cech – Lichtsteiner, Sokratis, Mustafi, Bellerin – Guendouzi, Torreira, Ramsey – Aubameyang, Lacazette, Özil
Chelsea – Arsenal kertoimet ja vedonlyönti
Unibet tarjoaa otteluun pitkävetokertoimet 1.82 – 3.95 – 4.50, joten suosikista ei ole epäselvyyksiä. Joukkueiden lähihistoria tarjoaa kuitenkin sen verran tasapeliä paperille että 3.95 on varsin houkutteleva siihen kohtaan.
Maalintekijävetoon löytyy paljon hyviä kohteita, mutta kokeillaan tähän peliin syöttöbetsejä. Unibet tarjoaa pienimmän kertoimen tässä matsissa Cesc Fabregasille (3.50), mutta jos mies ei todellakaan pelaa, niin hyvä vaihtoehto voisi olla Eden Hazard (4.00) tai vaikkapa Marcos Alonso (6.50). Vierailta voisi Henrikh Mkhitaryan (5.00) tai vaikkapa Mesut Özil (5.00) olla potentiaalisia. Toki Chelsean Willian (4.00) ja Pedro (4.50) voidaan heittää listalle.
Tolppavedot ovat myös hauskoja betsattavia, Aubameyang (8.00), Lacazette (10.00), Morata (7.50) ja Hazard (7.50), osuisiko joku näistä pelaajista – tolppaan? Laita betsit sisään ja jännitä mukana!
Saadaanko tähän videoon jatkoa? Manchester Cityä vastaan ei saatu.
Muista laittaa Fantasialiigan joukkue kuntoon!
GW2 deadline lähestyy ja tuttuun tapaan se on tuntia ennen ensimmäisen ottelun alkua. Tee omat vaihdot lauantaina 13:30 mennessä ja muista myös betsata Valioliigaviikonlopun peleistä! Tutustu myös Bethardin omaan fantasy sports -osastoon, sieltä löydät myös Valioliigakierroksen!
Aseta vetosi