- Veikkaussivut.Com »
- Vihjeet »
- Tiistai 13.2.2018 Talviolympialaiset Pyeongchang – päivän kohteet
Tiistai 13.2. Päivän ohjelma ja lajit. Hyödynnä Unibetin huimat tarjoukset!
Helmikuu 12, 2018
Olympialaiset ovat tuoneet jo mukavasti suomalaismenestystä ja tietenkin pelimerkkejä vedonlyöjille. Jos et vielä ole katsastanut Unibetin talvikisojen erikoistarjouksia ja vedonlyöntikilpailua, tsekkaa ne ennen kuin lyöt vetoa tiistain Olympiakisojen kohteista. Palkintona jopa 50 000 euron potti…
Tiistaina on ohjelman mukaan tarjolla miesten alppiyhdistettyä, mutta jo useampana päivänä Pyeongchangissa on kovan tuulen vuoksi jouduttu perumaan kisoja. Isoin jännityskohde lieneekin se, että miten tämän kisan kanssa käy. Suomalaisista tulessa pitäisi olla Andreas Romar, jonka kertoimet voittoon Unibetillä ovat 151.00 ja mitaleillekin 41.00. Kertoimien mukaan joko Alexis Pinturault (3.25) tai Marcel Hirschler (3.50) olisi tämän kisan voittaja.
Curlingissa on tarjolla sekakilpailun mitaliottelut, valitettavasti suomalaispelaajat eivät tänne asti yltäneet tällä kertaa. Jääkiekossa Suomen naiset kohtaavat kello 9:40 alkaen Kanadan. Luvassa on kova ottelu, Suomi pelasi hyvin USA:ta vastaan, mutta se ei tällä kertaa riittänyt ihan voittoon saakka.
Kaukaloluistelussa on luvassa useampi eri laji, samoin lumilautailussa nähdään naisten Halfpipen finaali ja miesten halfpipen karsinta, johon osallistuvat Janne Korpi, Markus Malin ja Peetu Piiroinen. Ohjelmassa on myös ohjaskelkkailua ja pikaluistelua, mutta suomalaisittain suurin yleisö saataneen naisten ja miesten sprinttiin.
Miesten sprintin kova suosikki on Johannes Hoesflot Klaebo, jonka voittokerroin on 1.20 ja mitalikerroin 1.05. Muiden kertoimet ovat vähintään 15.00 ja mitalikertoimet 3.50, joten eiköhän sinne kannata muillekin betsejä pistää. Ristomatti Hakola ja Iivo Niskanen ovat saaneet voittokertoimiksi 61.00 ja mitalikertoimeksi 10.00 ja 12.50, mutta ihan mitaliin ei täällä jakseta tässä uskoa.
Tiistaina ei taida mitalia tulla?
Tuore olympiamitalisti ja mitalihymy! #PyeongChangFI pic.twitter.com/1k1xbERsLT
Naisten viestissä ennakkosuosikit ovat Stina Nilsson (1.85) ja Maiken Caspersen Falla (2.50). Krista Pärmäkosken voittokerroin on 8. paras, lähes tähtitieteellinen 51.00. Mitalikerroin on 8.00. Laura Mononen, Kerttu Niskanen ja Mona-Lisa Nousiainen löytyvät kertoimella 151.00 voitosta ja 26.00 mitalista. Johanna Matintalo on saanut kertoimet 251.00 voitosta ja 34.00 mitalista.
Olympialaiset tiistai 13. helmikuuta
Alppihiihto:
Klo 04:30 Miehet: Alppiyhdistetty – 1. kierros, FIN: Andreas Romar
Klo 08:00 Miehet: Alppiyhdistetty – 1. kierros
Curling:
Klo 02.05 Sekakilpailu: Pronssiottelu
Klo 13.05 Sekakilpailu – finaali
Jääkiekko:
Klo 09.40 Naiset: Kanada – Suomi
Klo 14.10 Naiset: USA – Venäjä
Kaukaloluistelu:
Klo 12.00 Miehet: 1000m – karsinta
Klo 12.00 Miehet: 5000m viesti – karsinta
Klo (ei tietoa) Naiset: 500m – finaali
Lumilautailu:
Klo 03.00 Naiset: Halfipipe – finaali
Klo 06.00 Miehet: Halfipipe – karsinta, FIN: Janne Korpi, Markus Malin ja Peetu Piiroinen
Maastohiihto:
Klo 10.30 Naiset: Sprintti – Perinteinen – karsinta, FIN: Johanna Matintalo, Laura Mononen, Kerttu Niskanen, Krista Pärmakoski, Riitta-Liisa Roponen ja Aino-Kaisa Saarinen
Klo 10.30 Miehet: Sprintti – Perinteinen – karsinta, FIN: Risto-Matti Hakola, Matti Heikkinen, Martti Jylhä, Iivo Niskanen, Anssi Pentsinen, Lauri Vuorinen, Perttu Hyvärinen ja Lari Lehtonen.
Klo 13.00 Naiset: Sprintti – Perinteinen – finaali
Klo 13.00 Miehet: Sprintti – Perinteinen – finaali
Ohjaskelkkailu:
Klo 12.30 Naiset: Yksilökilpailu
Pikaluistelu:
Klo 13.00 Naiset: 3000m – finaali
Hullun hommaa…
Naisten viestissä ennakkosuosikit ovat Stina Nilsson (1.85) ja Maiken Caspersen Falla (2.50). Krista Pärmäkosken voittokerroin on 8. paras, lähes tähtitieteellinen 51.00. Mitalikerroin on 8.00. Laura Mononen, Kerttu Niskanen ja Mona-Lisa Nousiainen löytyvät kertoimella 151.00 voitosta ja 26.00 mitalista. Johanna Matintalo on saanut kertoimet 251.00 voitosta ja 34.00 mitalista.
Aseta vetosi