Otteluohjelma - Jalkapallon MM-kisat 2014

Jalkapallon MM-kisat – otteluohjelma

Katso kaikkien joukkueiden kokoonpanot täältä!

Täältä taas näet ajantasalla olevat alkulohkojen sarjataulukot.

Veikkaussivut seuraa jalkapallon MM-kisoja tarkasti tarjoten kisojen ajalta kattavasti uutisia sekä jykeviä vedonlyöntivihjeitä ihan joka lähtöön!

Otteluohjelma

Torstai 12.6.

TV-lähetys alkaa:

23.00

A

Brasilia – Kroatia   3-1 TV2 klo 21.10, Yle Puhe klo 22.30
Perjantai 13.6.
19.00

A

Meksiko – Kamerun   1-0 TV2 klo 18.00
22.00

B

Espanja – Hollanti   1-5 TV2 klo 21.00, Yle Puhe klo 21.50
01.00

B

Chile – Australia   3-1 TV2 klo 00.50
Lauantai 14.6.
19.00

C

Kolumbia – Kreikka   3-0 TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50
22.00

D

Uruguay – Costa Rica   1-3 TV2 klo 21.35
01.00

D

Englanti – Italia   1-2 TV2 klo 00.50, Yle Puhe klo 00.50
04.00

C

Norsunluurannikko – Japani   2-1 TV2 klo 03.50
Sunnuntai 15.6.
19.00

E

Sveitsi – Ecuador   2-1 TV2 klo 18.00
22.00

E

Ranska – Honduras   3-0 TV2 klo 21.35, Yle Puhe klo 21.50
01.00

F

Argentiina – Bosnia & H.   2-1 TV2 klo 00.50
Maanantai 16.6.
19.00

G

Saksa – Portugali   4-0 TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50
22.00

F

Iran – Nigeria   0-0 TV2 klo 21.35
01.00

G

Ghana – USA   1-2 TV2 klo 00.50
Tiistai 17.6.
19.00

H

Belgia – Algeria   2-1 TV2 klo 18.00
22.00

A

Brasilia – Meksiko   0-0 TV2 klo 21.35, Yle Puhe klo 21.50
01.00

H

Venäjä – Etelä-Korea   1-1 TV2 klo 00.50
Keskiviikko 18.6.
19.00

B

Australia – Hollanti   2-3 TV2 klo 18.00
22.00

B

Espanja – Chile   0-2 TV2 klo 21.35, Yle Puhe klo 21.50
01.00

A

Kamerun – Kroatia   0-4 TV2 klo 00.50
Torstai 19.6.
19.00

C

Kolumbia – Norsunluurannikko   2-1 TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50
22.00

D

Uruguay – Englanti   2-1 TV2 klo 21.35, Yle Puhe klo 21.50
01.00

C

Japani – Kreikka   0-0 TV2 klo 00.50
Perjantai 20.6.
19.00

D

Italia – Costa Rica   0-1 TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50
22.00

E

Sveitsi – Ranska   2-5 TV2 klo 21.35
01.00

E

Honduras – Ecuador   1-2 TV2 klo 00.50
Lauantai 21.6.
19.00

F

Argentiina – Iran   1-0 TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50
22.00

G

Saksa – Ghana   2-2 TV2 klo 21.35
01.00

F

Nigeria – Bosnia & H.   1-0 TV2 klo 00.50
Sunnuntai 22.6.
19.00

H

Belgia – Venäjä   1-0 TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50
22.00

H

Etelä-Korea – Algeria   2-4 TV2 klo 21.35
01.00

G

USA – Portugali   2-2 TV2 klo 00.50
Maanantai 23.6.
19.00

B

Hollanti – Chile   2-0 TV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.50
19.00

B

Australia – Espanja   0-3 Yle Fem klo 18.50
23.00

A

Kamerun – Brasilia   1-4 TV2 klo 22.30, Yle Puhe klo 22.50
23.00

A

Kroatia – Meksiko   1-3 Yle Fem klo 22.50
Tiistai 24.6.
19.00

D

Italia – Uruguay   0-1 TV2 klo 18.30
19.00

D

Costa Rica – Englanti   0-0 Yle Fem & Yle Puhe klo 18.50
23.00

C

Japani – Kolumbia   1-4 TV2 klo 22.30
23.00

C

Kreikka – Norsunluurannikko   2-1 Yle Fem klo 22.50
Keskiviikko 25.6.
19.00

F

Nigeria – Argentiina   2-3 TV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.50
19.00

F

Bosnia & H. – Iran   3-1 Yle Fem klo 18.50
23.00

E

Honduras – Sveitsi   0-3 TV2 klo 22.30
23.00

E

Ecuador – Ranska   0-0 Yle Fem klo 22.50
Torstai 26.6.
19.00

G

Portugali – Ghana   2-1 TV2 klo 18.30
19.00

G

USA – Saksa   0-1 Yle Fem & Yle Puhe klo 18.50
23.00

H

Etelä-Korea – Belgia   0-1 TV2 klo 22.30
23.00

H

Algeria – Venäjä   1-1 Yle Fem klo 22.50
Perjantai 27.6.
Välipäivä
Lauantai 28.6.
19.00 Brasilia – Chile   2-1 rp. TV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.50
23.00 Kolumbia – Uruguay   2-0 TV2 klo 22.30, Yle Puhe klo 22.50
Sunnuntai 29.6.
19.00 Hollanti – Meksiko   2-1 TV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.50
23.00 Costa Rica – Kreikka   2-1 rp. TV2 klo 22.30, Yle Puhe klo 22.50
Maanantai 30.6.
19.00 Ranska – Nigeria   2-0 TV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.50
23.00 Saksa – Algeria   2-1 ja. TV2 klo 22.30, Yle Puhe klo 22.50
Tiistai 1.7.
19.00 Argentiina – Sveitsi   1-0 ja. TV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.50
23.00 Belgia – USA   2-1 ja. TV2 klo 22.30, Yle Puhe klo 22.50
Keskiviikko 2.7.
Välipäivä
Torstai 3.7.
Välipäivä
Perjantai 4.7.
19.00 Ranska – Saksa   0-1 TV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.30
23.00 Brasilia – Kolumbia   2-1 TV2 klo 22.30, Yle Puhe klo 22.30
Lauantai 5.7.
19.00 Argentiina – Belgia   1-0 TV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.30
23.00 Hollanti – Costa Rica   1-0 rp. TV2 klo 22.30, Yle Puhe klo 22.30
Sunnuntai 6.7.
Välipäivä
Maanantai 7.7.
Välipäivä
Tiistai 8.7.
23.00 Brasilia – Saksa   1-7 TV2 klo 22.15, Yle Puhe klo 22.30
Keskiviikko 9.7.
23.00 Hollanti – Argentiina   0-1 rp. TV2 klo 22.15, Yle Puhe klo 22.30
Torstai 10.7.
Välipäivä
Perjantai 11.7.
Välipäivä
Lauantai 12.7.
23.00 Brasilia – Hollanti   0-3 TV2 klo 22.30, Yle Puhe klo 22.30
Sunnuntai 13.7.
22.00 Saksa – Argentiina   1-0 ja. TV2 klo 21.00, Yle Puhe klo 21.30